folia do zmiany koloru auta

FOLIA DO ZMIANY KOLORU AUTA

Folia do zmiany koloru auta pozwala na całkowicie bezinwazyjne dokonanie metamorfozy Twojego samochodu.

Zmiana koloru auta to idealna propozycja dla tych, którzy pragną odmienić wygląd swojego samochodu, nadać mu nowego blasku, a także wyróżnić go spośród innych. Jest to całkowicie bezpieczny sposób na odświeżenie wizerunku samochodu. Oklejanie całościowe samochodu stanowi świetną alternatywę dla ponownego lakierowania, ponieważ umożliwia powrót do oryginalnego lakieru.

 

Folia do zmiany koloru samochodu występuje w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej.

Dostępne są kolory standardowe w wersji błyszczącej, satynowej (półmat) oraz matowej, istnieje także wiele niesztampowych i oryginalnych rodzajów folii, takich jak:

 • folie metalizowane
 • folie brokatowe
 • zmieniające kolor folie typu „kameleon”
 • folie super mat
 • gotowe folie wzorzyste
 • folie strukturalne, na przykład carbon
 • delikatnie wyglądające folie perłowe
 • folie lustrzane (chrom)
folia_3M_satin_flip_ghost_pearl

Folia do zmiany koloru auta firmy 3M z serii 1080, kolor  SATIN FLIP GHOST PEARL, fot. 3M

Poniżej przedstawiamy wykaz najpopularniejszych i najchętniej wybieranych folii wylewanych do zmiany koloru auta.

Wszystkie używane przez nas folie są najlepszej jakości i posiadają odpowiednie parametry techniczne, aby zapewnić trwałość i komfort użytkowania. Folie z naszej oferty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

FOLIE 3M Wrap Film 1080

Wzornik najnowszych kolorów folii 3M z serii 1080, fot. 3M

FOLIE Avery Denisson Comfort Chrome

Przykłady zaaplikowanej folii Avery Denisson z serii Comfort Chrome film, fot. Avery Denisson

FOLIE Avery Denisson Color Flow – tzw. kameleon

Film prezentujący folię Avery Denisson z serii Supreme Wrapping ColorFlow, źródło: Youtube Avery Denisson

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakiego rodzaju folii używa się do zmiany koloru auta?

Do zmiany koloru auta używamy tak zwanej folii wylewanej. Jest to najlepszy gatunkowo rodzaj folii stosowanej do oklejania całej powierzchni samochodów, łącznie ze wszystkimi, nawet najgłębszymi przetłoczeniami oraz załamaniami.

Folia wylewana perfekcyjnie dopasowuje się do obłych elementów nadwozia. Po oklejeniu uzyskujemy efekt równomiernego „oblania” karoserii nowym kolorem, czyli po prostu efekt nowego lakieru.

Folie jakich producentów macie w ofercie?

Jeśli chodzi o zmianę koloru, współpracujemy wyłącznie z wiodącymi, sprawdzonymi producentami folii do zmiany koloru auta: 3M, Avery Dennison, Arlon oraz Oracal.

Jak przygotować pojazd do oklejenia folią wylewaną?

Odpowiednie przygotowanie powierzchni do oklejania jest kluczowe w przypadku całkowitej zmiany koloru auta. Drobne niedopatrzenie podczas odczyszczania może potem skutkować koniecznością oklejania całego dużego elementu od nowa. Aby folia wyglądała świetnie nawet po kilku latach od oklejenia, dokładne odczyszczenie jest bardzo ważne.

Proces przygotowania samochodu jest bardzo podobny, jak w przypadku folii do zadruku:

1.Pierwszym krokiem przed oklejaniem auta jest bardzo dokładne jego umycie. Należy wyczyścić powierzchnię z wszystkich zanieczyszczeń (żywica, smoła, inne osady znajdującej się na aucie). Bardzo istotne jest dokładne wyczyszczenie wszelkich zakamarków takich jak szczeliny, brzegi drzwi, nadkola, ponieważ tam zbiera się wiele brudu i to właśnie w tych miejscach folia zaczyna się w pierwszej kolejności odklejać. Do czyszczenia warto użyć specjalistycznej glinki dedykowanej do czyszczenia lakieru. Należy pamiętać że z glinką pracujemy tylko i wyłącznie na mokro.

2.Gdy auto mamy wstępnie wyczyszczone, uwidaczniają się wszelkie niedoskonałości lakiernicze – odpryski, wgniecenia lub rdza. Istotnym jest by pozbyć się wszelkich problemów i doprowadzić powierzchnię lakieru do stanu idealnego, ponieważ każda z tych niedoskonałości będzie widoczna pod folią.

3.Ostatnim krokiem tuż przed oklejaniem jest bardzo dokładne odtłuszczenie powierzchni za pomocą benzyny ekstrakcyjnej lub specjalnego preparatu do odtłuszczania lakieru samochodowego.

4. Jeśli na samochodzie wcześniej były już jakieś naklejki i po ich odklejeniu pozostał klej, należy usunąć go za pomocą rozcieńczalnika,benzyny ekstrakcyjnej, lub specjalistycznego środka do usuwania naklejek.

Jakie narzędzia są potrzebne do aplikacji folii do zmiany koloru?

Najważniejsze narzędzia służące do aplikacji folii do zmiany koloru auta to:

 • rakla filcowa (zaleca się stosowanie miękkiego filcu z naturalnych włókien)
 • nóż do cięcia folii i papieru lub skalpel
 • magnesy
 • opalarka

Przydatne mogą okazać się również:

 • specjalny płyn do aplikacji folii na mokro / na sucho
 • bawełniane rękawiczki aplikatora
 • rakla plastikowa
 • taśma z żyłką do nacinania folii
 • fachowy długopis do przekłuwania pęcherzy powietrza lub zamiennie zwykła szpilka

Czy poradzę sobie z aplikacją/ czy mogę sam okleić auto?

Aby całkowita zmiana koloru auta była wykonana dobrze i przyniosła zadowalający efekt wizualny, potrzeba sporej wprawy w aplikacji folii. Najlepsi aplikatorzy folii i nauczyciele w tej dziedzinie potrafią samodzielnie okleić cały pojazd już w kilka godzin, nie pozostawiając na powierzchni auta ani jednego pęcherzyka powietrza.

Jednak jeśli uzbroimy się w cierpliwość i weźmiemy drugą osobę do pomocy, oklejenie pojazdu nie powinno stanowić problemu dla osoby o jakichkolwiek zdolnościach manualnych.

Zachęcamy do obejrzenia przygotowanych przez nas materiałów video, które pokazują w jaki sposób okleić elementy pojazdu folią wylewaną. >> ZAJRZYJ TUTAJ <<

Czy po ściągnięciu folii lakier nie będzie uszkodzony?

Absolutnie nie będzie uszkodzona, folia nałożona na cały samochód wręcz zabezpiecza lakier przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed promieniowaniem UV.

Czy tak oklejony samochód będzie można myć na myjni?

Tak, samochód w całości oklejony folią można myć na myjni. Odradzamy jednak korzystanie z myjni automatycznej, bezpieczniej skorzystać z myjni ręcznej. Polecamy też używanie środków czyszczących o delikatnym składzie, lub specjalnie do tego przeznaczonych.

Jak długo trwa całościowe oklejenie auta folią wylewaną?

Aplikacja folii na całe auto, a także późniejsze jej wygrzewanie i sezonowanie zazwyczaj nie trwa dłużej, niż 5 dni.

Inne pytania i odpowiedzi: >> FAQ <<

KALKULACJĘ

DO GÓRY